ניהול ועד בית

כל בניין מגורים ללא קיומו של ועד בית בפועל נראה בערך אותו דבר. הכניסה מוזנחת, לכלוך וחוסר סדר, במקרים רבים אין תאורה בחדר המדרגות והגינה נראית כמו מזבלה. ניהול ועד בית הוא עסק לכל דבר אך כל הדיירים מרוויחים ממנו וגם הבניין נראה הרבה יותר מזמין. אמנם לא תמיד הכול זורם על מי מנוחות אך עצם  קיומו של וועד יכול לפתור את הבעיות שמתגלעות. פדנט הינה חברת ניהול שעוסקת באחזקת מבנים, ניקיון ושירותים נוספים. השאלה הנשאלת היא אם להקים וועד שידאג לכל העניינים או לפנות לחברה חיצונית שתבצע את זה בעבורנו.

ניהול ועד בית – במה זה כרוך?

לוועד הבית ישנם תפקידים שונים והוא ממונה לבצע אותם בזמן וללא משוא פנים. הוועד נבחר על ידי הדיירים, לעיתים ישנם כמה מתמודדים ונערכים בחירות. ישנם בניינים אשר שנים רבות אותו אדם הוא הוועד כבר שנים רבות. במקרה כזה כנראה שהדיירים מרוצים מתפקודו והוא מבצע את העבודה בצורה טובה. לאחר שנבחר הוועד נוטלות עליו משימות שונות:

* גביית דמי וועד הבית מן הדיירים שבניין.

*טיפול בתקלות ששייכות למרחב הציבורי של הבניין.

*אם ישנן מחלוקות שנוגעות לשטחים המשותפים אז הוועד יכול להתערב ולקבוע. אם אין היענות אז בסמכות הוועד לפנות לערכאות גבוהות יותר על מנת שיתערבו.

*הקשבה לתלונות של דיירים.

לא תמיד הוועד יכול לעזור אך עצם קיומו של וועד בהחלט מסייע להשלטת סדר בבניין. בנין אשר בו הועד מתפקד כראוי יראה בהכרח מטופח יותר ותקלות יטופלו בו במהירות ובמקצועיות.

תמ"א 38

פרויקט תמ"א 38 הינו פרויקט ארצי אשר נועד לחזק בתים ישנים כנגד רעידות אדמה שעלולות להתרחש בעתיד לבוא. יש לגייס הסכמה של רוב הדיירים על מנת לצאת לדרך, אך לא תמיד ניתן לדבל את ההסכמה הגורפת ואז עלולות להתגלע מחלוקות שונות. לעיתים הדברים נגררים על לבית המשפט שיקבע מה לעשות וכיצד לנהוג. ועד בית יכול לסייע בפשרות והסכמות בין הדיירים כל שכן כאשר מדובר בדיירים אשר מתגוררים בבניין שנין ארוכות ומכירים זה את זה היטב.

 

מעוניינים בשירותנו הפדנטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל