ועד בית

ועד בית הוא בעצם נציגות של הבית המשותף. תפקידו חשוב ביותר בתחזוקה של הבניין ומומלץ שכל בניין יחזיק בוועד בית. ועד איכותי יעלה את ערך הבניין ויגרום לו להיות מבוקש יותר, מאידך ועד בית גרוע עשוי להביא את הבניין לבעיות כלכליות עד כדי פשיטת כקל. פדנט הינה חברה אשר מתמחה בניהול ואחזקת מבנים במרכז בתחומים שונים כגון: קווי מאגרי מים, אינסטלציה, גינון, מעליות  פוליש ועוד.

ועד בית – הוועד הממונה על הבניין

ועד בית יכול למנות בין חבר אחד ועד לחמישה אנשים אשר דואגים לניהול הבית וביצוע של כל התיקונים אשר דרושים. ישנם כמה יתרונות לוועד בית טוב:

 • *שקט תעשייתי – השכנים יכולים לסמוך על הועד שיטפל בכל התיקונים וינהל את הקשר עם אנשי המקצוע השונים ויגיעו לטפל בבניין. כך שאם יש סתימה בביוב או נזילת צנרת, ועד הבית יידע לקרוא לאינסטלטור המקצועי.

  *ניקיון – הועד דואג גם להעסיק איש מקצוע בתחום הניקיון שידאג לחדר המדרגות, למרחבים הציבוריים השונים ועוד.

  *גינון – כל בנין אשר שומר על חזות נאה ירצה בוודאי גינה מטופחת בכניסה. ועד בית יעסיק גנן שיגיע אחת לתקופה מסוימת ויטפל בצמחים.

  *מחלוקות שונות – לוועד הבית סמכות לפנות לגורמים שונים שיתערבו במקרה של מחלוקות בין דיירים או אי תשלום של מיסי וועד.

  *טיפול בתקלות חירום – הצפה או מעלית תקולה הם מקרים לא נעימים בכלל. ועד טוב ידע לטפל בכל אלה ולהחזיר את המצב לשגרה בטוחה

  כמה נהוג לשלם ועד בית?

  איך מחשבים את דמי הוועד? באופן כללי, התשלום נקבע על פי היחס בין השטח של הרצפה בדירה לשטח של הרצפה בשאר הדירות וכל עוד לא קבעו משהו אחר, מי שמחזיק בדירה קטנה ישלם פחות על הוצאות האחזקה השוהות של הבניין. במקרים רבים ישנן בעיות עם הגדרות התשלום השונות כיוון שלפעמים שטח הרצפה מבוסס על מה שכתוב בטאבו וישנו פער בין מה שכתוב בארנונה. אך לרב הקשיים נפתרים.  בכל מקרה החוק הוא זה שקובע ומספיק שישנה התנגדות של דייר אחד שאז כל הדיירים מחויבים לשלם כמוהו.

מעוניינים בשירותנו הפדנטי?

מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

קידום אתרים בגוגל קידום אתרים בגוגל